Yükleniyor...

Hakkımızda

İpek yolunun en önemli geçiş noktalarından birinde, eşsiz kültür mirası ile dünya halı sektörünün marka şehri: Gaziantep. Gaziantep aynı zamanda eşine az rastlanır bir sektörel kümelenmeye de ev sahipliği yapıyor: Yüzlerce halı üreticisi bu benzersiz şehirde konumlanmış durumda. Loft Halı olarak, geliştirdiğimiz satış ve pazarlama ağı ile tüm dünyaya hizmet verebilecek kapasiteye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu kapasite ve pazarlama becerisini şehrimizin değerli üreticileri ile rekabet etmek için değil, diğer üreticilerin hizmetine sunmayı ve oluşacak sinerji ile Gaziantep halı sektörünü çok daha ileriye taşımayı planlıyoruz.

Loft Halının oluşturduğu satış ve pazarlama ağını, üreticilerin gücü ile birleştirdiğimizde ortaya çok büyük bir sektör gücü çıkacağına inanıyoruz. Bu işbirliği sayesinde sektörel kümelenmeyi “mücadele edilecek zorlu bir rakip” olmaktan çıkarıp, tasarım ve ar-ge alanlarında “büyük güç” haline getireceğiz. Tüm dünyaya Loft Halı markası ile halı satarak, bir marka değeri oluşturacağız ve Ülkemiz'de bir dünya markası çıkaracağız. Türk halısının dünyadaki temsilcisi olmayı hedefleyen Loft Halı, tüm dünyaya yayılmış, depo, mağaza ve e-ticaret ağı sayesinde, Türk halısını üreticiden nihai tüketici ile buluşturmaktadır. Nihai tüketiciye doğrudan ulaşarak sektörümüzün en büyük sorunlarından biri olan, ürün kalitesinin de önemli ölçüde iyileştirileceğini düşünüyoruz.

Sektörel işbirliğinin sağladığı güçle önümüzdeki 10 yıl içinde halı tüketimin en yoğun olduğu 50 ülkede, Loft Halı markasını nihai tüketiciye ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmamızı sağlayacak ikinci en önemli gücümüz “beşeri sermayemiz”.  Alanında uzman, başarı hikayemize inanmış, güçlü bir insan kaynağı ile bu hedefin ulaşılabilir olduğuna inanıyoruz. Loft Halı markası olarak Gaziantep’in marka şehir olma vizyonuna uluslararası düzeyde hizmet edeceğiz.